خانه / مهندسی صنایع / کنکور ارشد / مشاوره کنکور ارشد:ذهنیت برتر
مشاوره کنکور ارشد
Believe yourself, Colorful words on blackboard.

مشاوره کنکور ارشد:ذهنیت برتر

خشت به خشت

بار ها و بار ها بنا های سر ساختمان را دیدیم که برای بالاآوردن دیوار یک بنای زیبا خشت به خشت آن را با نظم خاصی روی هم میچینند.برای چسباندن خشت هابه یکدیگر از ملات آماده ای استفاده می کنند که کارگران آن را آماده کردند. بنای ساختمانی را در نظر بگیرید که دو طبقه دارد طبقه ی اول صرفا محل انبارش مواد و یا جایی برای مغازه و فروشگاه است و طبقه ی دوم آن جایی برای نشان دادن زیبای های بنا و محلی برای زندگی است.

به این فکر کنید که شما بنَا هستید!و البته به این هم فکر کنید،شما خودتان همان بنای در حال ساخت هم هستید.

نکته اول:خشت به خشت دیوار هایتان را با دقت بچینید.

نکته دوم:هر آنچه تا الان داشتید تو کارشناسی رو بریزید تو انباری یا اینکه اگه چیزی برای ارائه دارین فروشگاه بزنید.

نکته سوم:خشت ها به ملاتی نیاز دارند که دیگه نریزه.باید صبر به خرج بدین.و یکی یکی بچینید

نکته چهارم:به عمق حرفی که میزنم فک کنید.از این متن به یک درک و ذهنیت خوب برسید

ذهنیت برتر

ذهنیت برتر ذهنیتیه که از هر بندی آزاد باشه.ذهنیتیه که خودشو وقف هدف کنه.ذهنیتی که با هر اتفاق خوب و بدی بسازه.چی رو بسازه؟خشت خشت دیوار های رسیدن به هدفش.رسیدن به طبقه ی دوم.رسیدن به سطح متعالی.رسیدن به جایی که خودشو با اون سط به جامعه نشون میده.خشت به خشت دیوار هایتان را خود بچینید

ضعف و قوت

ممکنه تو این راه دیوارتون فرو بریزه.هدف اینه دیوار برای یکبار و برای همیشه ساخته بشه.جای دیوار همیشه تو زندگیتون خالیه.اگه تا نصفه ساختینش و به هر دلیلی ریخت.بازم جاش هست.میتونی بازم شروع کنی و بسازی.ی بار دیگه شروع کن و بساز تا بالخره تموم شه.

روز تایید

بعد اینکه تمام تلاشتو می کنی آخرش ی روز باید کارت تایید بشه.تا اون روز تموم تلاشتو بکن.هر چقدر میتونی خشت به خشت دیوارتو ببر بالاتر.هر چی دیوارت بالاتر بره و وزنش بیشتر بشه دیرتر سقوط می کنه.روز تایید کارت با اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتری حاضر میشی..

ایمان

آخرین چیزی که میتونم براش یکم دیگه صحبت کنم ایمانه.ایمان داشتن به بزرگی خودت.و از همه مهمتر ایمان داشتن به کسی که همه ی وجودت از اونه.اینکه هیچ وقت تنهات نمیزاره.تو هر خشتی که برمیداری داره بهت کمک میکنه که اون خشتو راحت برداری با نظم درست اونو بچینی و با اطمینان دیوارتو بالا بیاری.پس بهش اعتماد کن و با این عقیده خشتاتو بچین

 

موفق باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *